Dojazd do lotniska Okęcie

Dojazd do lotniska Warszawa Okęcie

Port Lotniczy Warszawa Okęcie jest położony ok. 10 km od centrum Warszawy, na ulicy Żwirki i Wigury. Dzięki temu dojazd do niego nie jest trudny ani długi. Na lotnisko prowadzi droga ekspresowa S2 oraz S8, autostrada A2 a także droga E77, DK 92. Dzięki temu każdy kto zdecyduje się na wynajem auta w Warszawie, czy też skorzysta z naszej wypożyczalni samochodów na lotnisku Okęcie bezproblemowo opuści port lotniczy wygodnym pojazdem.

Komunikacja miejska

Jeśli jednak zdecydujemy się skorzystać z komunikacji miejskiej do wyboru będziemy mieli linie autobusowe nr 175, 148, 331, 188, N32. Pierwsza z nich kursuje na trasie Plac Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Dworzec Centralny.
Linia 188 obejmuje trasę Praga Południe, centrum warszawy – Lotnisko Okęcie. Linie 331 to trasa Al. Wilanowska, ul. Puławska, Poleczki. Linia 148 to kurs Lotnisko Okęcie – Ursynów – Praga. N 32 to linia nocna od Dworca Centralnego na lotnisko.

Oprócz autobusów miejskich do dojazd do lotniska Okęcie możliwy jest także kolejką miejską i kolejami mazowieckimi. Uruchomione są dwie linie S2 i S3. Trasa pierwsza to Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec. Druga z linii kursuje na trasie Legionowo – Lotnisko Okęcie.

[Głosów:4    Średnia:5/5]